Резултати након одиграног 26. кола општинске фудбалске лиге.

Вукашиновац - Ратар 2:3
Борац - ОФК Рутевац 1908 одложено
Планинац 2015 – Феникс 2012 одложено
Слога (К) - слободна

* Екипа ФК Краљево је дисквалификована из даљег такмичења јер није отишла на два гостовања, бришу се сви њени досадашњи резултати, табела добија нови изглед, а екипе које су до краја сезоне требале да играју са њима биће слободне у том колу.

Гледалаца: 100
Стрелци: 0:1 Вукадиновић 3. минут, 1:1 Милошевић 51. минут, 1:2 Радојковић 59. минут, 1:3 Миладиновић 72. минут

Напредак 2012: Вељковић, Ђорђевић, Стевановић, Милошевић, Јевремовић, Станковић (Филиповић), Цивић, Марковић, Цветковић, Ђурић (Јевремовић), Миловановић

ОФК Дражевац: Ђорић, Миладиновић, Стефановић, Поповић, Радојковић (Миладиновић), Светозаревић, Голубовић, Вукадиновић,  Јовановић, Тошић, Костић

Дерби 26. кола је одигран по лепом времену. Од самог почетка гости стављају до знања да су дошли по три бода.

Већ у трећем минуту шок за домаћина. Капитен гостију Вукадиновић са ивице шеснаестерца евроголом доноси својој екипи вођство и велику радост за групицу верних навијача. Могли су гости већ у 9. минуту да реше питање победника, али је Костић био непрецизан.

У јеку иницијативе гостију домаћи стварају контру преко брзоногог Цветковића, који одлично шутира, али и голман гостију Ђорић још боље интервенише и спроводи лопту у корнер. До краја полувремена углавном се играло на средини терена без изгледнијих прилика за гол.

Друго полувреме креће лепом приликом гостију, али шут Тошића брани Вељковић. Два минута касније и домаћин ствара шансу преко Миловановића који шутира поред гола.

Ипак, у 51. минуту после једног корнера у великој гужви најбоље се сналази Милан Милошевић и главом без гледања постиже погодак поред укопаног голмана Ђорића.

Није дуго трајала радост домаћих. У 59. минуту корнер за госте после ког Радојковић најнижи играч главом доноси ново вођство својој екипи. Домаћи се нису предавали после тога и опет преко брзоногог капитена Цветковића у 62. минуту имају лепу шансу за изједначење али опет голман гостију Ђорић бравуром излази као победник.

Можда и кључни детаљ на утакмици десио се у 70. минуту када је капитен домаћих непромишљено добио црвени картон и оставио своју екипу на цедилу. Само два минута после тога гости користе играча више и преко резервисте Миладиновића удвостручују предност.

До краја утакмице домаћин знатно ослабљен није могао ништа више да учини забележивши и трећи узастопни пораз чиме је своју шансу за бараж свео на минималне шансе.

Гости са друге стране настављају са добрим партијама и с овом победом остају у трци да се директно пласирају и виши ранг

# фудбал Дражевац Краљево Рутевац Гредетин Вукашиновац општинска лига Дражевац ОФК Полет ФК Радевац