Напредак прегазио Мораву, Јастреб поражен у Куршумлији

14.02.2015. А. Г., Д. С.

Кошаркаши алексиначког Напретка, савладали су вечерас, у утакмици која је више личила на егзибициону, екипу Мораве из Владичиног Хана, резултатом 118 : 61 (32:16, 26:18, 33:10, 27:17)

Алексиначка екипа је веома расположену ушла у меч, тако да је на крају прве четвртине већ било 32:16. У другој четвртини су наставили тим темпом и на полувреме су отишли са разликом од 24 поена - 58:34.

Ханчане у 3. четвртини није хтео шут, тако да су у том периоду игре постигли само 10 поена. Са друге стране домаћини су желели да се захвале публици на изузетној посети, тако да су постигли 33 поена, велики део из контри, после крађа лопти, као и са линије за 3 поена. Андрију Стевановића смо тако више пута гледали усамљеног у рекету противника.

У четвртој четвртини пажњу гледалаца држала је само добра игра Напретка, а на махове су и гости добијали подршку.

Све у свему, гледаоци су задовољни напустили халу.

У екипи домаћина  највише поена постигао је Андреја Стевановић 30, затим Стаменковић 20, Анђелковић 14. Код гостију Ненад Стојановић 17, Јовановић 14.

Најкориснији играч је Андреја Стевановић, индекс 34 - 2 скока, 5 асистенција, 2 блокаде, за 22 минута на терену. Постигао је и 8 тројку из 13 покушаја.

Остале фотографије погледајте на нашој Фејсбук страници

ЈАСТРЕБ ПОРАЖЕН

У шеснаестом колу Прве мушке регионалне лиге Исток , Јастреб је доживео још један пораз . Овог пута изгубио је од Куршумлије, као гост, резултатом 88 71 ( 51 41)

Јастреб се тргао тек у последњој четвртини када је све било решено и добио са 25 15.

Евидентно је да у игри Јастреба, који има неколико одличних играча, као што су Крстић , Живановић , Џунић и други, нема довољно физичке кондиције, као и озбиљности у одбрани, која је основ сваког успеха, а може да их кошта и испадања из лиге.

Јастреб, тренутно, заузима 12 – то место и налази се у зони испадања.

# кошарка Јастреб КК Напредак КК Андреја Стевановић Морава КК Владичин Хан Куршумлија