Напредак победио у Јагодини, Јастреб изгубио

13.02.2017. aleksinac.biz

У 18. колу Друге кошаркашке лиге Напредак је у гостима победио екипу Јагодине са 84:74 (34:32).

илустрација (Инфо-Г)

Домаћа екипа Јагодине, која ове године игра слабо и један је од највећих кандидата за испадање из лиге, пружила је достојан отпор само у првом полувремену. Напредак је добио прву,трећу и четврту четвртину и рутински привео утакмицу крају.

Алексинчани се и даље налазе на 5. месту са 12 победа и 6 пораза, колико има и Раднички из Крагујевца.

Екипа Пирота је убедљиво изгубила од Златибора, у гостима са 83:60 (42:33). Иако се ова утакмица сматрала дербијем, Златибор је водио током читавог меча и заслужено победио. Пироћанци се и даље налазе на 6. месту.

Наредно, 19. коло игра се за 2 недеље због одржавања Кошаркашког купа у Нишу. Тада ће Напредак из Алексинца дочекати екипу из Смедеревске Паланке, која тренутно заузима 8 место, док Пироћанци дочекују Ртањ из Бољевца и очекује сигурну победу.

У првој регионалној лиги Исток, Јастреб из Алексинца је доживео убедљив пораз у Лебану од Радана резултатом 100:68. Домаћин је био бољи током читаве утакмице и добио све 4 четвртине.

Јастреб се тренутно налази на 11. месту са 6 победа и 10 пораза. Наредне недеље, Јастреб дочекује Јабланицу из Медвеђе која има само 2 победе мање од првопласиране Соко бање и једна је од кандидата за врх табеле.