Напредак ЈКП осигурао друго место на табели

20.01.2019.

КК Напредак ЈКП је ове суботе гостовао екипи Младости, у Смедеревској Паланци. Убедљивом победом 70:53 осигурали су друго место на табели Друге кошаркашке лиге. У тиму се истакао Славиша Богавац са 20 постигнутих поена и 8 скокова, а пратио га је капитен Раичевић са 17 поена.

Младост - Напредак ЈКП 53:70 (14:13, 8:19, 20:25, 11:13)

Био је то пети овосезонски пораз Паланчана, који сада заостају две победе у односу на вечерашњег ривала. Изузев првих десет минута, остале три четвртине изабраници тренера Игора Сиха су одиграли испод нивоа тима који има аспирације за врх табеле. Напредак је и након зимске паузе, наставио са одличним играма и остварио једну од најважнијих победа ове сезоне.

У наредном 15. колу, следеће суботе, изабраници тренера Раичевића дочекаће екипу нишког Константина, који је на свом терену у првом делу првенства славио са 78:64. Константин се тренутнио налази на 6. месту, са учинком од 8 победа и 6 пораза.