Напредак изгубио и у Ужицу

10.10.2015. Александар Гвозден

После велике борбе и доста преокрета, алексиначки кошаркаши су изгубили и у другом колу - Слобода : Напредак 80:72 (18:23, 24:18, 17:16, 21:15)

Пред петстотина гледалаца, колико се окупило у дворани Велики парк, одиграна је квалитетна кошаркашка представа у оквиру дрогог кола Друге кошаркашке лиге Србије.

Нажалост, на крају су славили Ужичани, а нашој екипи је ово други пораз.

Најбољи у победничкој екипи био је Илић са 14 поена и 12 скокова (1 ас.), а поен више од њега постигао је Ђурић, уз 6 скока и 4 асистенције.

У нашој екипи највише је пружио Мојсиловић (20 поена 3 скока, 2 асистенције), а по 11 поена су постигли Станојевић и Миладиновић.

Највећу минутажу у Напретку имао је Шикман (34:26), али је био потпуно нерасположен за игру. Није постигао нити један поен, уз само један упућен шут према кошу. Имао је 5 скока, али и 5 фаулова.

У утакмици пуној преокрета прву четвртину су добили гости. Наша екипа је на старту повела, добрим одбранама, а шутевима за 3 у нападу.

Домаћа екипа у другој четвртини хвата прикључак и води се равнпправна борба до краја полувремена. На одмор се одлази резултатом 42:41 за домаћу екипу.

Средином треће четвртине Напредак појачава темпо и води са 7 разлике. Међутим, уз пар промашаја и изгубљених лопти ова предност се губи. На крају четвртине минимална предност Напретка 56:57.

На почетку четврте четвртине домаћин долази до предности, а резултат 63:57 је дуго стајао на семафору.  Од тада је Напредак у заостатку 2-5 поена, све до 38. минута, када је после тројке Јовановића (СЛ) резултат гласио 72:64.

Напредак покушава агресивнијом игром да дође до повољнијег резултата, али је домаћи искористио скора сва слободна бацања у последњем минуту игре.

Алексиначка екипа сада има 2 пораза из исто толико утакмица.

Шансу за поправак има у следећем колу, када у госте долази екипа Пирота. Дерби зачеља се игра у суботу 17.10.2015, (време одигравања ћемо накнадно саопштити)