Алексиначке вести - новости Алексинац
Претрага

Напредак поражен од Новопазараца

27.02.2018.

Екипа Напредак Босфоруса поражена је на свом терену од Новог Пазара 55:70 (13:22, 19:13, 10:20, 13:15).

Алексинчани су у првом полувремену водили равноправну борбу са ривалом, да би у другом делу у потпуности посустали.

Уводних неколико минута прве четвртине обележила је уједначена игра оба противника, да би гостујући тим у наставку остварио серију 9:0 и након 10 минута игре водио са 13:22. У наставку меча виђена је нешто ангажованија игра Алексинчана. Серијом 11:0, Напредак долази до преокрета, али Новопазарци успевају да одбију налет домаћих и на полувреме оду са предношћу 32:35.

У другом делу игре уследио је потпуни пад екипе Напретка. Нови Пазар је и у последњој деоници успео да, без већих проблема, задржи двоцифрену предност и на крају слави са 55:70.

Најбољи у тиму био је Немања Митић, који је уз 22 поена имао и 11 ухваћених лопти.

Ово је био четврти пораз пораз кошаркаша Напретка на домаћем терену.

Напредак Босфорус сада има скор од 9 победа и 10 пораза, а у наредном колу одмериће снаге са Планом, која има исти учинак.