Гости остварили победу у Алексинцу: КК Напредак - Срем КК 77 : 87 (16:19; 24:17; 17:24; 20:24)

20.02.2016. Иван Вељковић

Вечерас у Алексинцу пред око 500 гледалаца КК Напредак изгубио је од екипе Срема из Сремске Митровице иако је на полувремену имао вођство од 4 поена.

Фото Марко Радић Радио Алексинац

Овим поразом, КК Напредак је доведен у врло непријатну ситуацију у борби за опстанак у другој лиги.

Због губитка четвртог представника у АБА лиги, број екипа који испадају из лига које организује КСС се повећава, тако да је могуће да пет екипа испадају из друге лиге, а судећи по распореду пред стручним штабом Алексинчана је врло тежак задатак у борби за опстанак.

Екипа Напретка Фото Марко Радић Радио Алексинац

У изједначеном првом полувремену боље се снашла домаћа екипа и остварила предност од 4 поена. У наставку утакмице долази до тоталног пада у игри домаћих који искусна екипа Срема је знала да искористи и однела бодове из Алексинца.Код гостију су се истакли Ђорђић са 25 поена и искусни Васиљевић и Касабашић са 12 поена.

У редовима домаћих једино вредан помена је Александар Миладиновић са 19 поена. Екипа Срема је смиреном игром у нападу и одбрани, имала константу предност, да би у задњој четвртини искористила празан ход у Напретковој игри и одлепила се на 12 поена разлике.Одличним шутем за 3 поена (12 постигнутих тројки) и добром унутрашњом игром на Ђорђића, гости су однели бодове из Алексинца.

Играчи Напредка у другом полувремену, без решења у нападу и без одговарајуће енергије у одбрани, углавном су се ослањали на вечерас одличног Миладиновића и на моменте Павловића. Поједини играчи Напредка својим односом према игри доводе се у питање да ли заслужују дрес Напредка или замишљају исти као плаћену рекреацију.

На безвољну игру домаћих, тренер Ђокић нема одговарајућу реакцију, тако да се поставља питање да ли је потребан за наше услове скупо плаћени тренер са стране, који је успео да разјури из тима домаће играче и од Напредка направио полигон за ислужене рекративце и кошаркаше у покушају.

Остаје нам да се надамо да се овакве партије (друго полувреме) неће више поновити и да ће са бољим приступом самој игри бити изборен опстанак у лиги.

# кошарка Напредак КК Радио Алексинац Александар Миладиновић Иван Вељковић Срем КК