Футсал - регионална лига: Алексинац бољи од Сокобање у дербију

30.11.2017. Спорт југа

Алексинац КМФ - Озрен Сокобања; south media

У понедељак 27. новембра у Алексинцу је одигран дерби меч Регионалне футсал лиге Источне Србије између Алексинца 2015 и Озрена из Сокобање. У занимљивој утакмици у добро попуњеној Хали спортова након велике борбе славио је Алексинац 2015 резултатом 5:3.

Домаћи су од самог почетка утакмице имали иницијативу и већ у трећем минуту повели, а након тога су контролисали меч до самог краја. На полувремену су водили 3:1, на крају славили 5:3,  а гости из Сокобање осим у првом делу, када су смањили на 2:1, нису до краја меча успели да дођу на гол заостатка и учине финиш занимљивијим.

Голове за победника постигли су Славољуб Лазић у трећем, Марио Ловренчић у двадесетом,  Слободан Јанковић у 34. минуту, а двоструки стрелац био је Милош Станковић у 14. и 37. минуту.  Стрелци за Озрен били Милош Милошевић у осамнаестом, Ђорђе Стаменковић у 35. минуту, као и Ненад Арсић који је гол постигао у последњим секундама меча.

Алексинац 2015 након осам кола има седам победа и само један нерешен меч, полусезону ће завршити на првом месту Регионалне лиге.

Озрен је изгубио у Алексинцу након серије од четири узастопне победе и забележио трећи пораз ове сезоне.

Упркос поразу Озрен је остао трећепласирана екипа на табели и у наставку сезоне ће покушати да забележи што бољи пласман, а ако се укаже шанса, пласира и у виши ранг. Стратегија овог младог колектива је јасна, ослања се на младе играче из властитог погона, што је проверен рецепт за добар резултат уколико се квалитетно и стрпљиво ради.

Из Регионалне лиге у виши ранг две првопласиране екипе ићи ће директно, док ће трећа то имати прилику да оствари кроз бараж меч. Алексинац 2015 је већ виђен у Трећој футсал лиги Исток, а и Озрен из Сокобање има реалне шансе да стигне бар до разигравања.