Два дана алексиначке атлетике

09.10.2012. Пеђа Костић, АК Напредак

На Кросу РТС-а у Зајечару одржаном 06.10.2012 године учествовали су наши атлетичари.

У Нишу је 07.10.2012 одржано Отворено Првенство Централне Србије у Ходању.

На Кросу РТС-а у Зајечару одржаном 06.10.2012 године учествовали су наши атлетичари и остварили следеће резултате:

Анђела Марковић и Александра Николић у категорији 4-ти разред заузеле су 25 и 16 место, у трци на 500 метара.

Урос Миленковић је трчао у категорији 5-ти разред и заузео је 15 место, у трци на 800 м.

Катарина Антић је трчала у категорији 6-ти разред и заузела је 13 место, у трци на 600 м

У категорији средњих школа Ненад Здравковић и Марко Николић за трећи и четврти разред освојили су бронзану и сребрну медаљу.

У конкуренцији сениора Предраг Костић је заузео 9 место, а Горан Костић није завршио трку. Сениорска трка је била на 7500 метара.

Такмичење је било веома јако са доста учесника из целе земље, Уцествовало је 2626 такмичара у свим дисциплинама ( www.krosrts.rs ).

Наши такмичари су остварили одличне резултате на овом Кросу. Ово су почеци за ове младе такмичаре, први пут су трчали на овако великом такмичењу и трема је учинила да не остваре боље резултате.

А Марко и Ненад су потврдили добру форму на почетку ове Крос серије. Очекује их јос такмичења и надамо се јос медаља.

У Нишу је 07.10.2012 одржано Отворено Првенство Централне Србије у Ходању. Наш такмичар Милан Зековић је остварио одличан резултат, Заузео је прво место у дисциплини на 10 км са резултатом од 50 минута и 12 секунди НОВИ ЛИЧНИ РЕКОРД. Велики напредак за нашег такмичара који је поправио претходни резултат за 4 минута и 18 секунди.

Тренер клуба Предраг Костић је презадовољан резултатом који је остварио Милан на овом такмичењу. Очекује се јос боља времена од овог такмичара, који се приближио на границу испод 50 минута.

# атлетика Предраг Костић Ненад Здравковић Марко Николић школа Милан Зековић такмичење Александра Николић пут