Белић и његови момци тактички савладали Шарбановац

20.05.2016. ДС

У мечу бити или не бити за опстанак у „Зони исток“ Рудари су против одличног тима из Шарбановца приказали одговорну и борбену игру коју су крунисали са три ефектна поготка.

Првотимци Рудара са тренером Белићем

Првих пола сата игре су били у знаку домаћина. Играло се на половини гостију, ређале су се шансе Рудара и после неколико изгледних шанси за гол у 20 минуту одлични Љубисављевић се уписао у асистенте асистиравши Николићу који је са 10 метара тукао јако и прецизно и погодио доњи угао.

Вођство домаћина од 1:0. Рудари и даље контролишу игру, ломе противника на половини терена, врше притисак на одбрану Шарбановца, терају их у шеснаестерац и у тим тренутцима лете ударци ка голу Пивљанина да би у тој гужви и метежу пред голом гостију један играч играо руком зауставивши пут лопти до гола. Одлични судија Данијел Нешић из Зајечара показује на белу тачку.

Станковић узима лопту, поставља је на пеналтик, узима залет и јаким и прецизним ударцем шаље лопту у један угао а голмана Пивљанина у други. Затим гости праве две полуконтре, покушавају да угрозе гол Рудара али безуспешно.

На полувреме Рудари одлазе са два гола предности.

У другом полувремену домаћин наставља са добром игром, плете мрежу око противничког шеснаестерца и после погибеног старта, на 25 метара од гола, над једним играчем Рудара капитен А. Земљак узима лопту да изведе прекид. Гол који се ретко виђа и на ТВ шпицама, погодио је сам рогаљ гола гостију и ставио тачку на резултат меча.

Гости се не предају. Буде се из сна у 61. Минуту и постижу погодак после грешке на средини терена. Крећу агресивно, покушавају да угрозе гол одличних Рудара али безуспешно. Одбрана са Петровићем, Станковићем, Видојковићем, Лазаревићем и на челу са гласовитим и сигурним Додеровићем решава сигурно све нападе гостију.

Рудар осваја нова три бода на свом терену и наставља борбу ка опстанку.

За „Рудад АЛПОС“ наступили су следећи играчи: Додеровић 7, 5, Видојковић 7, 5, Лазаревић 7, Станковић 7, Петровић 7, 5, Радуловић 7, 5, Николић 7, М. Земљак 7, Љубисављевић 7, А. Земљак 7, 5(Марковић -), Нешић 6, 5(Дурмишевић -)

Играч утакмице: А. Земљак

„Мој тим играо је под притиском морања да победи. Заслужено смо савладали противника и свим играчима честитам на труду. Предстоје нам још три тешка меча. Морамо учинити све да останемо у друштву Зонаша.“ – јасан је тренер Милош Белић