Алексинчанину замало умакла бронза на Гренд слему у Паризу

01.05.2019. Јужне вести

На највећем Гренд слем џију-џицу турниру на свету, кажу у клубу Н&Ф, Алексинчанин Филип Трајковић борио се са знатно старијим и искуснијим репрезентативцима и остварио половичан учинак - по 2 победе и пораза. У борби за бронзу је и водио против Донија Донкера, али је пад концентрације Србина у завршници донео победу искусном Холанђанину.

Жреб није мазио алексиначког борца који се надмеће у јуниорској конкуренцији, пошто му је већ у првом колу доделио актуелног светског првака из Русије Михаила Костиука. Рус је славио лако, резултатом 13:4, па је Трајковићу остала нада да се преко репасажа пласира даље.

И тамо га је сачекао још један Рус Никита Ртисцхев, кога је Алексинчанин победио резултатом 8:6. Потом је још једном тријумфовао, овог пута фул-ипоном савладао је Италијана Кристиана Деду, чиме се пласирао у финални блок и борбу за бронзану медаљу.

У борби за 3. место и бронзану медаљу радио је са искусним Холанђанином Донијем Донкером – иначе освајачем многих медаља са светских и европских првенстава, отворених и Гренд слем турнира. Филип се равноправно борио и чак водио са 13:11, али пред сам крај меча услед пада концентрације и недостатка спортске рутине изгубио је борбу и тако остао без медаље - кажу у алексиначком клубу.

Иако је остао без медаље, Трајковић је освојио нове бодове за Светску ранг листу и учврстио се на 1. месту категорије јуниора до 94 кг, на којој се налази од средине прошле године.

На овом Гренд слем турниру, Филип је оправдао поверење тренера и Савеза, показао је такмичарску стабилност и тактичку зрелост, као и да се још сада као јуниор налази у самом светском врху. Иако остаје жал за поразом за медаљу – ипак пред њим је велика будућност и тек долази његово време - рекли су у клубу Н&Ф.

Иначе, Париз опен је турнир на коме право наступа имају само репрезентативци, и то они који су се квалификовали претходним резултатима, али и за које национални савез да одобрење. У тако пробраном друштву нашло се 500 бораца из 25 држава из целог света.

Извор: Јужне вести