Претрага

Алексиначки кик-боксери освојили медаље

20.12.2012.

У недељу 16.12.2012. године одржано је такмичење у Кик Боксу.
За Кик Бокс Клуб Алексинац у дисциплини К1 наступило је 4 такмичара и сви су освојили по медаљу.

У дисциплини low kick наступило 70 такмичара за првенство Србије и 70 такмичара у дисциплини К1 за првенство централне Србије.Приказане су изузетне борбе и техника.

За Кик Бокс Клуб Алексинац у дисциплини К1 наступило је 4 такмичара и сви су освојили по медаљу после напорних борби:

Лазар Ћирковић (злато),

Ружица Стојановић (сребро),

Урош Јанковић (сребро),

Филип Атанасковић (бронза)

Кик бокс клуб Ниш освојио је 3 пехара на К1 Првенству централне Србије и тако заслужио титулу најуспешнијег клуба у земљи.

Нишки клуб освојио је пехар за најбољи клуб Првенства, пехар за најуспешнији клуб у централној Србији за 2012. годину, док је пехар за најбољег борца Првенства освојио такође такмичар овог клуба Новак Радуловић.

Нишлије су са 12 такмичара који су учествовали на овом такмичењу освојили чак 11 медаља.

Освајачи златних медаља су: Милован Петковић, Весна Пауљесковић, Новак Радуловић, Лазар Стојановић, Стефан Пауновић и Нина Стајковић, док су добитници сребрних медаља: Дарко Стевановић, Иван Аксић, Милан Сибиновић.

Поред злата и сребра, нишки кикбоксери из Алексинца донели су и бронзано одличје, а заслужни за ове медаље су: Вукашин Обрадовић и Урош Тодоровић.

Завршени су и мечеви полуфинала и финала Првенства Србије у дисциплини low kick, а кикбоксери из Ниша освојили су чак 5 медаља.

Добитници сребрних медаља су у овој дисциплини су: Милица Вучић и Весна Пауљесковић, док су бронзане медаље освојили: Павле Пантовић, Александар Стефановић и Милован Петковић.

Андријана Јањић и Немања Станковић из клуба мешовитих борилачких вештина ММА „Iron“ Врање, освојили су две сребрне медаље, на првенству централне Србије за пионире, кадете, јуниоре и сениоре у дисциплини К-1, у „Б“ класи.

- Немања Станковић је учествовао у категорији до 67 кг. У полуфиналу савладао је Уроша Тодоровића из КБК Ниш. У финалу је изгубио од Предрага Милошевића из КБК Црне Кобре.

Андријана Јањић је у финалу изгубила од Јоване Јанковић из КБК Власотинце.

Ово је наше ватрено крштење, први пут смо изашли као клуб у кик боксу на једном званичном такмичењу, освојили две сребрне медаље што је за нас велики успех – наводе Зоран Младеновић Жилка и Слађан Станојковић Прике, инструктори у клубу.

По такмичарском календару Кик бокс савеза Србије, ово је било последње такмичење у сезони 2012.

# бокс Кик бокс Александар Стефановић Дарко Стевановић Лазар Ћирковић Урош Јанковић првенство Србије борилачки спортови